Twardnienie brzucha i brązowe plamy. Co to oznacza?

Witam
Odbyłam stosunek 3 dni przed miesiączką bez zabezpieczenia, a później dostałam okresu, z tym że pierwszego dnia był normalny i zaczął zanikać w brązowe plamy. A do tego mam jakieś dziwne uczucia w brzuchu i dół brzucha mnie pobolewa, brzuch jakby się stawał trochę twardy i co to może oznaczać?
Monika:)

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

teoretycznie czas przed wystąpieniem miesiączki jest fazą niepłodną cyklu, jeżeli nie stosujesz doustnej antykoncepcji. W celu weryfikacji warto wykonać test ciążowy oraz skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który ma możliwość zbadania i stwierdzenia przyczyn ewentualnego plamienia.

Pozdrawiam!