Twardnienie mięśni po lekach na nadciśnienie

Mam trudnosci z moimi miesniami. Od czasu kiedy zaczalem brac leki na nadcisnieni ( iporel/klonodyna rano I wieczor, metocard 50 mg dwa razy dziennie po polowce, tritace 5mg rano I amlozek 5 mg wieczorem). Po tygodniu brania tych lekow moj miesnie od nog po glowe,twardnieja a nawet sztywnieja. Nie wiem co sie dzieje. Bylem u lekarza mam wyniki badan krwi dobre a dalej miesnie boa I sa napiete. Co to jest I co robic by wrocic do normalnego zycia?.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być niespecyficzną reakcją na przyjmowane leki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.