Twardy brzuch, mdłości i bóle w podbrzuszu a prawdopodobieństwo ciąży przy negatywnym teście ciążowym

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się czy jestem w ciąży. Ostatni raz kochałam się z chłopakiem 16.11, nie skoczył we mnie i 2 dni później dostałam okresu. Miesiączkuję równo co 29 dni. Mniej więcej tydzień po stosunku wystapiły dolegliwości bólu brzucha w podbrzuszu, sporadyczne mdłości w ciągu dnia, dziwne uczucie wibrowania w brzuchu i twardy brzuch. Co jakiś czas występuje ból brzucha promieniujący od podbrzusza do pleców. Test ciążowy wyszedł negatywny Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Objawy są niespecyficzne i nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedz. Aby wykluczyć ciążę sugeruję wykonać badanie beta hCG w surowicy krwi.

Magdalena StusiĹska

Jeżeli test ciążowy po dniu spodziewanej miesiączki jest negatywny raczej wyklucza to ciążę. Natomiast ból brzucha, jeżeli będzie się nasilał powinien zostać skonsultowany ze specjalistą- ginekologiem lub internistą aby znaleźć przyczynę bólu.