Twardy brzuch oraz ból dolnej części kręgosłupa po zapaleniu wątroby

Witam, Wczoraj zauważyłam, że mój brzuch jest twardy, ale tylko z lewej strony. Dziś mam wrażenie, że stwardniał również dół brzucha. Pół roku temu przeszlam zapalenie wątroby, a niespełna dwa tygodnie temu zakończyłam restrykcyjną dietę i wróciłam do dawnych nawyków żywieniowych. Około miesiąc temu odczuwałam również ból w dole kręgosłupa, ale znikł po tygodniu. Miesiączkuję tak jak zwykle, nie mam problemów z zaparciami. Co może mi dolegać? K
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej związane są z powrotem do normalnej diety. Jeśli bowiem przez długi czas Pani dieta była restrykcyjna, reakcja przewodu pokarmowego na powrót do normalnego jedzenia może być różna. Teoretycznie uczucie stwardnienia brzucha może być też tylko Pani subiektywnym odczuciem. Dobrze byłoby zatem gdyby zbadał Panią lekarz. Sugeruję udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.