Twardy guzek na palcu u nogi a nowotwór

Witam, mam pytanie. W ciagu jednego dnia na drugim palcu po paluchu, na prawej stopie (od strony palucha) wyskoczył mi guzek ok. 0,5 cm. Jest twardy, jakby to była czesc kosci, nie wyglada jak torbiel, nie przesuwa sie, skóra nad nim jest przesuwalna. Chyba jest w okolicy stawu miedzy paliczkami. Na razie nie przeszkadza bo jest w takim miescu, ze nic go nie naciska. Obawiam sie ze to nowotwor pochewki sciegnistej. Mam 40, w wieku 37 mialam RZS, do dzis mam dolegliwosci. Pozdr Dorota

Konieczna kontrola reumatologa. Większość tego typu zmian do guzy łagodne, mające związek z układem kostno-stawowym i ścięgnistym, być może będzie potrzeba konsultacja ortopedy pod kątem zabiegu wycięcia.