Twardy guzek w okolicy karku

Wczoraj wyczułam pod skórą mały,twardy guzek w okolicy karku, dokładniej tuż pod linią włosów z prawej strony, bliżej kręgów szyjnych niż ucha.Ma około 1cm średnicy, jest twardy i okrągły, kilka milimetrów pod skórą, więc niewidoczny na powierzchni, wyczuwalny pod palcami i dający się zacisnąć między palcem wskazującym i kciukiem.Z drugiej strony nic takiego nie ma. Jest nieruchomy i jakby przytwierdzony "korzeniem" do tkanki (nie kręgu),przy dotyku jest bolesny i tkliwy.Mam 20 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc sie wypowiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.