Twardy guzek w pachwinie
Witam, od 3 miesięcy wyczuwam w pachwinie twardy guzek, nad którym się swobodnie przesuwa skóra. Ma on max 1cm długości, może mniej. Miałam robione usg węzłów pachwinowych i badał je inny lekarz dotykiem i nie stwierdzono powiększenia. Czym może być ta zmiana? Jakie badania wykonać, czy usg tkanek miękkich czy co ? Dodam, że zmiana ta nie zmienia swojego kształtu, nie powiększa się. Jest jakby wrośnięta w podłoże, ale skóra nad nią ruchoma.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Trudno jednoznacznie określić czym może być opisana zmiana. Może być to bowiem zarówno tłuszczak, włókniak, powiększony węzeł chłonny, ropień i wiele innych. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, w tym najlepiej wykonanie USG tej zmiany.