Twardy i napięty brzuch w 20. tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Jestem w 20 tyg ciąży, ostatnio zauważyłam, że mój brzuch robi się twardy i napięty- twardniał na ok 40 sekund i puszczał. Zdarzało sie to kilkanascie razy dziennie. Udałam sie do lekarza, ten zbadał moją szyjke macicy, która ma 3,5 mm. Nie powiedział dokładnie co mi dolega, przepisał luteine dopochwowo, no-spe i magnez oraz kazał leżeć. Czy powinnam się martwić?

Aleksander Ropielewski

Pani objawy są typowe dla czynności skurczowej. Lekarz podał progesteron i magnez mające zmniejszyć czynność skurczową macicy i zapobiec przedwczesnemu porodowi.