Twardy, napuchnięty brzuch - dlaczego?

Mam miesiączki zawsze regularnie. Powinnam dostać okres dwa tygodnie temu - do tej pory nic, brzuch jest twardy, jakby napuchnięty. Był test, wyszedł negatywnie. Czy mam się czegoś obawiać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najważniejsze, że wykluczyła Pani ciążę. Powodów takich zaburzeń cyklu menstruacyjnego może być bardzo wiele. Pojedyńcze zaburzenia hormonalne mogą przydażyć się w pełni zdrowej i płodnej kobiecie i nie powinny być powodem do niepokoju. Mogą one być spowodowane silnymi emocjami czy nawet zmianą klimatu związaną z wakacyjnym wyjazdem.

Jeżeli cykl się nie unormuje i takie zaburzenia będą się powtarzać - proszę się udać do lekarza ginekologa, który zleci badanie odpowiednich hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!