Twardy obrzęk i rumień u 7-latki ze zdiagnozowanym mięczakiem

Witam serdecznie, Lekarz dermatolog zdiagnozował u mojej 7 letniej córki mięczaka, w momencie gdy oprócz wykwitu był juz twardy obrzęk i rumień dookoła. Został on przeze mnie za radą dermatologa przebity (wydobywała się z tego maź podobna do ropy). Po dwóch dniach zrobiliśmy nakłucie ponownie, ale nie dało się nic wycisnąc prócz krwi. Teraz zrobił się strupek, ale obrzęk jest nadal i twardy. Stosujemy molutrex i maśćz hydrokortyzonem. Czy taki obrzęk to normalne i czy to ustąpi?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Jeśli obrzęk nie ustąpi w najbliższych dniach to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.