Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Twardy pierścień wokół penisa

Trwa to już gdzieś ok. roku. Wokół żołędzi mam jakiś twardy pierścień, wychodzi po przy więzadełku i biegnie wokoło penisa. To coś jest twarde jak kamień Nie wiem, czy jest to jakaś żyła, ścięgno, po prostu nie mam pojęcia co to może być. Nie jest to powierzchowne, występuje pod skórą. Próbowałem smarować maścią na zapalenie żył, przestałem po tygodniu bo nie pomagało. Dodam, że da się to złapać w palce przez skórę. Zmiana ta nie boli nawet jak się ją ściska, ale podczas dotyku jest wyczuwalna.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Problem który Pan opisuje to prawdopodobnie choroba Peyroniego. Przyczyna nie jest do końca znana przy czym najbardziej akceptowana hipoteza to uszkodzenie osłonki białawej prącia. Najczęstsze choroby współistniejące i czynniki ryzyka to nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, dyslipidemia, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, kardiopatia niedokrwienna. Choroba przebiega w dwóch fazach. Pierwsza to ostry stan zapalny mogący przebiegać z bólem. Druga to stabilizacja związana z powstaniem uwapnionej twardej płytki wyczuwalnej pod skórą prącia. Może dojść do skrzywienia prącia. We wczesnych stadiach chorobe leczy się farmakologicznie (wysokie dawki witaminy E) lub za pomocą wstrzyknięć ze sterydów lub werapamilu bezpośrednio w zmiany na prąciu. W zaawansowanych stadiach choroby wskazane jest leczenie operacyjne.

0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam, odpowiedź na taki opis zagadnienia jest dość trudna. Należałoby: obejrzeć zmianę, dowiedzieć się od kiedy występuje, czy pojawiła się nagle czy stopniowo, w jakich okolicznościach - i dopiero wtedy ocenić czy jest to w ogóle patologia czy stan fizjologiczny? Reasumując - wizyta u specjalisty urologa. Powinna nastąpić już dawno - w momencie stwierdzenia zmiany. Przecież może to być jakaś "onkologia"... Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy