Twardy zakrzep po uderzeniu przedramieniem w balustradę

Poślizgnęłam się na schodach i uderzyłam przedramieniem o metalową balustradę. Pojawił się duży siniak w jednym miejscu, później przeniósł się kawałek niżej, a teraz opuchlizna już jakby zeszła, lecz został jakby mały zakrzep wielkości 2-6 cm. (jest twardy, czuć go pod skórą jest to coś co jest zgrubione.) Co to może być i czy powinnam zgłosić się z tym do jakiegoś chirurga?

Tak, radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Być może jest to już zwłókniały krwiak (nic już się z tym nie da zrobić - ewentualne usunięcie zabiegowe), a być może zhemolizowany (upłynniony), więc będzie go można ewakuować przez nakłucie i odessanie. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu. Być może zaleci USG celem poszerzenia diagnostyki.