Tworzenie się kaszaków na płatku ucha a przekłucie uszu

Witam, mam tendencję do tworzenia się podskórnych, twardych grudek na płatku ucha, czyli kaszaków. Po dłuższym czasie one się wchłaniają (raz po dwóch latach całkowicie zniknęły). Chciałabym zapytać, czy w związku z tendencją do ich tworzenia mogę przekłuć uszy. Boję się, że będą tworzyły się częściej, że urosną. Chcę zaznaczyć, że dwa dni temu miałam raz klipsy przez całą noc i po ich zdjęciu odczuwam przy dotknięciu podskórne, twrade grudki. Czy mogę w jakiś sposób przyspieszyć ichwchłanianie?

Witam. Nie ma przeciwwskazań do przeklucia uszu w tej sytuacji. Warto jednak wybierać kolczyki ze szlachetnych materiałów np. Złota czy srebra ponieważ mają mniejszy potencjał do wywoływania podrażnień.