Tycie a antykoncepcja hormonalna

Regularnie się ruszam i odżywiam zdrowo, nie jadam fast-foodów, nie głodzę się ani staram się nie obżerać, nie podjadam nagminnie, nie stosuję (niezdrowych) diet - a mimo to ja tyję! Przyjmuję antykoncepcję hormonalną, ale kilka miesięcy temu zmieniłam tabletki właśnie z myślą, że to może przez nie tak się dzieje... Zaczynam się frustrować. Dlaczego tak się dzieje i o co chodzi, bo przecież taka sytuacja nie jest normalna. Bardzo proszę o radę, bo tracę nadzieję:( Mam 160 cm i 56 kg.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli dba Pani o dietę oraz aktywność fizyczną a Pani masa ciała wzrasta sugeruję wykonanie badania poziomu TSH, tj. ocena funkcji tarczycy. Teoretycznie może być to jednak także wynik antykoncepcji hormonalnej.