Tycie i puchnięcie pomimo diety

Od dwóch lat pomimo diet i zdrowego odzywiania nie moge schudnac ,jestem aktywna osoba.Odstawiłam juz dawno produkty po ktorych sie zle czułam-owoce nabiał smazone.Obiad jem na deserowym talezyku,wieksze posiłki powoduja przepełnienie a czasami nawet wymioty.nie jem kolacji gdyz budze sie ok 2-3 mam mdłosci.Waga idzie w gore.Podobno mam hiperinsulinizm glukoza na czczo 99 po 2 godz 50.Czy nie ma dla mnie pomocy,pozostało mi czekac na cukrzyce???Dlaczego wysiłek powoduje u mnie puchniecie???

Witam. Warto wykonać jeszcze raz potrzebne badania oraz skonsultować je z lekarzem. W celu wyeliminowania błędów żywieniowych należałoby dokładnie prześledzić Pani plan żywienia. Po więcej porad dietetycznych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowka

Witam serdecznie,

Nie widzi Pani efektów odchudzania ponieważ obawiam się że jada Pani zbyt mało. Dieta powinna być pełnowartościowa i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Z tego co Pani pisze posiłki są małe. być może organizm przeszedł w ,,stan oszczędzania'' i zaczyna robić zapasy, rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej w obawie przed utratą cennych składników. Pani nie je więc organizm magazynuje. Tak to najprościej wytłumaczyć. Dieta musi być dobrana indywidualnie i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Co do kwestii zdrowotnych, mdłości i wymiotów proszę skonsultować się z lekarzem. Wysiłek fizyczny może powodować opuchnięcia i to jest normalne zjawisko. Jest to spowodowane puchnięciem mięśni po pracy oraz gromadzeniem się wody w organizmie. Powinna Pani odpowiednio nawadniać swój organizm pijąc dziennie około 2l czystej wody mineralnej. Jeżeli chciałaby Pani otrzymać profesjonalną i indywidualnie dobraną dietę zachęcam do kontaktu. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką a stać się zdrowym stylem życia.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk