Kobieta , 69 lat Jestem 4 lata po operacji tarczycy.Lekarz do tej pory nie moze mi ustawic leku.Bardzo tylam po braniu eurytoksu,zmienil mi na inny ,biore juz od 9-m-cy .ale problem w tym ,ze obecnie wyniki wskazuja na nadczynnosc tarczycy..Mam wszystkie objawy nadczynnosci .Jestem kobieta 60+ czekam na operacje kolana/ endoproteze/Obawiam sie o serce,czy bede mogla byc operowana..Prosze o porade co mam robic??, .Zdarz mi sie lykac rano hormon jednoczesnie z lekami od nadcisnienia,moze tu lezy problem?-Danuta
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Na pewno nadmierna ilość hormonów tarczycy nie powoduje otyłości, wręcz przeciwnie pacjenci chudną. Regulacją hormonalną, dawkowaniem leku pod kontrolą badań laboratoryjnych powinien zając się endokrynolog. Proszę z tymi problemami do niego się udać i to on powinien Panią w tym zakresie wyrównać hormonalnie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
  • Nadciśnienie – Nadciśnienie może wystąpić samoistnie lub też być wynikiem istniejącej innej choroby. Najczęściej dotyka osób, u których wystąpiła nadwaga oraz tych, których członkowie rodziny cierpią na to schorzenie. Wyróżniamy nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie płucne, nadciśnienie wrotne lub też nadciśnienie w przebiegu ciąży, tzw.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Nadczynność tarczycy - przyczyny, przebieg, objawy, diagnostyka

Objawy nadczynności tarczycy - najczęstsze symptomy, przyczyny choroby

Niekiedy zdarza się, że tarczyca wydziela nadmierne ilości hormonów. Prowadzi to do powstania choroby, jaką jest nadczynność tarczycy. Świadczą o niej charakterystyczne symptomy. Nie zawsze jednak objawy nadczynności tarczycy są jednoznaczne, nie zawsze...