Tycie po tabletkach antykoncepcyjnych Artilla

Moja mama brala 10 lat temu tabletki antykoncpcycje i sporo przytyla. Ja bralam 3 lata temu diane i bardzo nabralam wody, dzis zostala mi przepisana artilla, czy ponownie moge przytyc? Czy to jest genetyczne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, taka ewentualna reakcja na terapie hormonalną nie jest cechą genetyczną i często zależy od wielu czynników. Zalecam konsultacje ginekologiczną celem rozwiania wątpliwości. Pozdrawiam