Tycie przy leczeniu Euthyroxem niedoczynności tarczycy

Od prawie roku leczę się na niedoczynność tarczycy. Przyjmuję euthyrox 50, ale zauważyłam że mimo ćwiczeń i zdrowej diety ciągle tyję (kiedyś nie miałam problemów z waga, mam 162 cm wzrostu, ważyłam 50 kg, teraz waga dochodzi nawet do 57 kg). Inny problem to ciągle powiększające się wole. Nie wiem co robić, od lekarza nie mogę się wiele dowiedzieć, co najwyżej ciągle próbuje ustawić mi dawkę leku, ale nie tłumaczy problemu. Proszę o pomoc i rady co robić z tyciem i wolem.

Trzeba ureguować poziom hormonów, bez tego niestety wahania wagi mogą być cały czas. Do tego warto też sprawdzić poziom przeciwciał anty-TPO. Warto też skonsultować się z dietetykiem, może nieświadomie popełnia Pani jakieś błędy żywieniowe?