Tydzień przerwy podczas stosowania tabletek Naraya

Witam, zażywam pigułki antykoncepcyjne Naraya gdzie na blisterze bierze się 3 tyg czyli 21 pigułek, a później tydzień przerwy. W 2 tyg brałam antybiotyk i normalnie pigułki antykoncepcyjne. W 3 tyg już normalnie brałam tylko pigułki antykoncepcyjne. Chce się zapytać czy mogę bez przeszkód zrobić sobie tydzień przerwy czy powinnam od razu zacząć nowy blister?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie stosowała Pani dodatkowej antykoncepcji np prezerwatywy nie radzę wykonywać przerwy.