Proces gojenia znamiona barwnikowego

Tydzień temu usuwałem znamię barwnikowe na nosie. Po jednym dniu rana zaczęła ropieć, wokół rany pojawiły się pęcherzyki wypełnione treścią ropną i strupki. Stosowałem Zinnat, Octenisept i Riwanol. Wczoraj byłem na usunięciu szwów. Okazało się, że na ranie pozostał 1 szew, a dwa rozeszły się. Po usunięciu szwu i strupa w miejscu rany pozostała dziura 1 cm x 4 mm. Chciałbym zapytać się, czy dziura zmniejszy się i zaklei i co i od kiedy mam stosować, aby blizna była jak najmniejsza.

Taki ubytek w skórze powinien powoli wyziarninować i pokryć się. To okres około 4-6 tygodni. W tym miejscu powstanie niestety szeroka blizna, a jakiego typu to wszystko zależy od właściwości gojenia się Pana skóry (prawidłowa blizna, przerostowa, rzadkość bliznowiec). Dopiero jak wytworzy się prawidłowa blizna czyli za około 4-6 tygodni można stosować specjalne preparaty najlepiej w formie żelów lub maści. Polecam preparaty stosowane miejscowo z zawartością silikonu (np. Dermabliz silikon, Veraderm, Dermatix). Preparaty takie stosuje się dwa razy dziennie dokładnie wmasowując w bliznę przez około 5 minut.