Tydzień zarodka

Miałam robione usg, lekarz na karcie wypisał GS-15mm -5Hbd. Czy to oznacza, że to był 5 tydz. i czy te mm nie oznaczają większej ciąży?

Witam!

GS 15mm oznacza, że pęcherzyk ciążowy był tej właśnie wielkości. Dokładny tydzień ciąży został wyznaczony w oparciu o ten wymiar oraz wygląd pozostałych struktur zarodka.

W 3-4 tygodniu pęcherzyk ciążowy ma wielkość 3-4mm. Od tego momentu rośnie ponad 1,1mm na dobę. Także możliwe, że w 5 tygodniu ciąży ma takie właśnie rozmiary.