Tygodniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych a skuteczna ochrona

Witam.Od 3 miesięcy przyjmuję logest. W czwartek 3.10 wzięłam ostatnią pigułkę i następną muszę wziąć w piątek po 7 dniowej przerwie.W środę 9.10 musiałam zacząć zażywać antybiotyk Amoksiklav (mam go brać przez tydzień). Czy kolejny blister mam zacząć przyjmować normalnie?Czy z racji przerwy tygodniowej obniżyła się znaczniej ich skuteczność niż jakbym była w trakcie blistra? I czy jeśli odbyłam stosunek w sobotę 5.10( już bez pigułki) a w środę 9.10 brałam antybiotyk to istnieje ryzyko ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki musi Pani zacząć przyjmować normalnie. Podczas stosowania antybiotyku trzeba się dodatkowo zabezpieczyć.