Tygodniowe opóźnienie okresu po seksie z zabezpieczeniem

Dzień dobry. Mam małe pytanie: 28 września kochałam się z partnerem oczywiście zabezpieczyliśmy sie prezerwatywą a na dodatek nie doszedł we mnie, okres dostałam 30 września od tamtej pory nie uprawiałam seksu, teraz powinnam mieć okres a spóźnia mi się już tydzień... Nie wiem co mam myśleć...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście warto wykluczyć ewentualność ciąży. Nie mniej jednak najczęstszymi powodami brak miesiączki są : stres, zmęczenie, zła dieta, wahania hormonalne - zwłaszcza jeżeli chodzi o hormony płciowe, niewydolność gruczołów dokrewnych np tarczyca. Proponowałbym konsultację z ginekologiem.