Tylna prawoboczna wypuklina krążka m-k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego
Witam. Można prosić o interpretację tego MR? W segmencie L3/4 tylna prawoboczna wypuklina krążka m-k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego, która wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów m-k zwęża światło prawego zachyłka i otworu m-k z cechami kolizji z przebiegającym korzeniem nerwowych L3.

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowny Panie,
Rezonans magnetyczny sugeruje zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne. Sugeruję konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu