Tylna wypuklina krążka międzykręgowego z obniżeniem wysokości w RTG kręgosłupa

kręgosłup l4l5 tylna wypuklina krązka miedzykregowego z obniżeniem wysokości oraz uciskiem na kanał rdzeniowy .wymiar wypuklina ok.9mm.Wymiar strzałkowy kanału rdzeniowego 8mm-stenoza bezwzględna częściowe zwężenie otworów międzykręgowych na tym poziomie.Czy możliwa jest remisja objaw.Jeśli tak to w jakim przypadku .czy objawy mogą powrócić.

Wita serdecznie,

W przypadku dyskopatii odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz fizjoterapia, zlecona przez lekarza, powodują ustąpienie objawów.
Sugeruję udać się na konsultację do lekarza rodzinnego, neurologa lub neurochirurga.

Pozdrawiam.