Tyłoskręt macicy w 9 tygodniu ciąży

jestem w 9 tygodniu ciąży i mam tyłoskręt macicy cy mam powody do obaw?

witam,
zapewne ma Pani na myśli tyłozgięcie macicy.
Jeśli kobieta z tą cechą zajdzie w ciążę, powinna dopóki się da, dużo leżeć na brzuchu, bo doskwierają jej częstsze niż zwykle bóle w krzyżach. To się wiąże z tym, że macica we wczesnej ciąży tj. między 8.-10. tygodniem znajduje się w zatoce Douglasa. (Zatoka Douglasa – jest to przestrzeń między odbytnicą a tylną ścianą macicy) - Macica tyłozgięta znajduje się w tej zatoce i dlatego, kiedy płód rośnie, macica się powiększa, kobieta odczuwa większe bóle.
W około 16.-18. tygodniu, kiedy macica wychodzi z zatoki Douglasa, a dzieciątko dalej rośnie, ból się zmniejsza. - Tyłozgięcie nie ma też żadnego negatywnego wpływu na donoszenie ciąży, przebieg porodu.

Zachęcam:
http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/716/starania-o-dziecko/tylozgiecie-macicy-nie-utrudnia-porodu-i-nie-zagraza-ciazy
http://polki.pl/we-dwoje/tylozgiecie;macicy,artykul,10828.html