Tyłozgięcie trzonu macicy u 18-latki

Witam. Mam 18 lat. O czym swiadczy tylozgiecie trzonu macicy. ? Czy to moze byc przyczyna zaburzen hormonalnych. ? Czy to jest odczuwalne. ? Bol podczas stosunku gdy partner wprowadza czlonka. ? Co z ciaza. ? Dodam, ze 2tyg temu mialam operacje - metoda tradycyjna, mialam duza torbiel, na prawym i lewym jajniku. Z gory dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Tyłozgięcie macicy jest to odpowiednie ustawienie trzonu macicy w stosunku do jej szyjki. Raczej nie powinno wpływać na zaburzenia hormonalne. Tyłozgięcie może być odczuwalne jako bóle występujące w dole pleców w czasie menstruacji, a także ból podczas stosunku, zwłaszcza w zależności od rodzaju stosunku. CO do bólu w czasie wprowadzania członka może on być spowodowany także innymi problemami. Nie powinna mieć Pani także problemów w zajściem jak i z donoszeniem ciąży. W razie jakichkolwiek dolegliwości warto aby przeprowadzić badanie lekarskie. Proponuję udać się do ginekologa.

Witam. Tyłozgięcie macicy może powodować pewien dyskomfort podczas stosunku, nie przyczynia się jednak do powstania zaburzeń hormonalnych czy problemów z zajściem w ciążę.