Tyłozgryz całkowity z protruzją siekaczy górnych

Mam pytanie odnośnie ekstrakcji ! Będę miał zakładany aparat stały, moja wada to tyłozgryz całkowity z protruzją siekaczy górnych, zgryz otwarty częściowo przedni, diastema, małe stłoczenie siekaczy dolnych, zwężenie łuku zębowego na poziomie przedtrzonowców, zawiązki górnych zębów mądrości obecne. I w planie leczenia występuje ekstrakcja 2 czwórek stałych w górnej szczęce. Czy to jest konieczne ?

Wszystko zależy od tego, czy Pana żuchwa jest właściwej długości i czy jest właściwie ustawiona względem szczęki, stawu skroniowo-żuchwowego i czaszki. Bez dokładnej diagnozy nie można stwierdzić, czy ekstrakcja czwórek jest konieczna. Wykonuje się ją w przypadku, gdy to górna szczęka jest za długa - co zdarza się rzadko w przypadku rasy kaukaskiej białej. Jeśli żuchwa jest cofnięta lecz ma właściwą długość - zwykle przesuwa się ją do przodu. Zgryz otwarty zaś w takich przypadkach leczy się poprzez tak zwaną autorotację żuchwy . Pozdrawiam