Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Typ gruszki a problemy z odchudzaniem

Witam, Mam 16 lat i ważę 75 kg (choć jeszcze przed wakacjami ważyłam 70 kg) przy wzroście 172 cm. To dziwne choć ja tak mam w wakacje zawsze przybieram na wadze, a w zimę chudnę (jest to pewnie spowodowane tym, że w wakacje siedzę w domu bo nie mam przyjaciół, z którymi mogła bym się spotkać). Mam figurę gruszki, czyli bardzo masywne uda, gdy próbowałam wykonywać ćwiczenia z nimi związane czułam jakby był jeszcze większe. Jem dość mało i zdrowo a pomimo to nie mogę schudnąć. Co robić?
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Czy olszówka jest grzybem trującym?

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Bardzo często nieco masywniejsze uda, czy biodra, wynikają z naturalnej budowy ciała i jeśli ćwiczenia modelujące te partie, nie przynoszą efektu, zbyt wielu w tym zakresie nie można zmienić. Warto natomiast dbać o prawidłową dietę i unikać kalorycznych przekąsek oraz słodyczy . Ważne jest też aby wprowadzić system 5 posiłków dziennie. Jednocześnie jednak wśród tych posiłków przeważać powinny zdrowe produkty - spośród produktów zbożowych są to przede wszystkim pełnoziarniste makarony, pieczywo i brązowy ryż. Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso (głównie drób) i ryby. Cenne w diecie jest też mleko i produkty mleczne. W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się dużo świeżych (lub gotowanych na parze) warzyw i owoców - są one bogate w witaminy i składniki mineralne, a także zawierają dużo błonnika, który wspomaga pracę jelit i daje uczucie sytości.

0

Witam, żeby dokładnie określić dlaczego nie chudniesz musiałabym znać dokałdniej Twój sposób żywienia to znaczy proponuję napisać przez 3-4 dni to co dokładniej jesz i w jakiej ilości wtedy będę wstanie stwierdzić czy ilość kalorii którą zjadasz nie jest zbyt duża w stosunku do Twojego zapotrzebowania. Kolejna sprawa - jeśli Twoja masa ciała nie spada mimo różnych prób odchudzania to przyczyn może być kilka- jedną z nich mogą być nieprawidłowo dobrane diety, zbyt krótkie ich stosowanie lub schorzenia tj np niedoczynność tarczycy.

0

Witam, czasami popełniamy błędy żywieniowe, z których nie zdajemy sobie sprawy. Nie do końca wiem jak wygląda Twój zwyczajowy jadłospis i sposób żywienia, dlatego nie mogę wskazać Twoich błędów. Jednak przede wszystkim zadbaj o zrównoważoną i pełnowartościową dietę. Zapoznaj się z materiałami np. http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-pulapki-ktorych-trzeba-unikac http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Minimum ćwiczeń na utratę tłuszczu to 30 minut ciągłego i w miarę intensywnego wysiłku fizycznego. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy