Typowe objawy jak przy ADHD

Syn (l.10) ma objawy zachowanie typowe jak przy ADHD. Alevnie ma kłopotów z koncentracją - najlepszy w klasie. Są problemy z zachowaniem (u nauczycieli i kolegów) Zmierzono mu poziom fal mózgowych - i alfa i beta cały czas na b. wys. poziomie. Farmakologa od neurologa w ostateczności. Żadne metody wychowawcze nie skutkują. NIe wiem czy zastosowanie feedbacku ma sens

Dzień dobry,
aby zdiagnozować ADHD należy udać się z dzieckiem na konsultacje do lekarza psychiatry dziecięcego.
Stosowanie eeg biofeedback jest zalecane zwłaszcza w przypadku dzieci mających problemy z koncentracją, przy czym zaznacza Pan, że ta trudność syna nie dotyczy. Sporo dzieci opornych jest na "metody" wychowawcze, ponieważ często u podstaw tychże "metod" jest zwykła manipulacja, a nikt nie lubi być obiektem manipulacji - ani dorośli ani dzieci.
Należałoby się zastanowić jaką przyczynę i cel ma zachowanie syna. Aby to zrobić zachęcam do podjęcia psychoterapii rodzinnej.
pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Ma sens. Warunkiem jest systematyczność najlepiej dwa razy w tygodniu oraz ilość treningow. W przypadku nasionach zaburzeń koncentracji i nadpobudliwości nawet do sześćdziesięciu sesji. Nie należy zapominać również o terapii behawioralnej oraz odpowiednich strategiach wychowawczych. Tylko wtedy terapia będzie efektywna.