Typowy zawrót głowy, a potem uczucie rozkołysania

Moim problemem są zawroty głowy. Co kilka lat zdarzają mi się takie ataki -najpierw typowy zawrót, a potem uczucie rozkołysania Obecnie to wrażenie ściągania głowy w prawą stronę, przy schylaniu się/wyciąganiu rąk przed siebie uczucie odpływania krwi z głowy, po którym następuje gwałtowne bicie serca, jak wtedy, gdy człowiek się potknie i cudem uniknie przewrócenia się. W krwi obniżony hematokryt/hemoglobina/cholesterol , magnez. Mocz, TSH, kreatynina, glukoza w normie. Co może być przyczyną?

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie postawić może jasnowidz albo wróżka.