Tytanowe śrubki w kolanie

Moja dziewczyna ma tytanowe 2 śrubki w kolanie, pozostały jej po zerwaniu wiązadła krzyżowego. Czy powinna je usunąć jak się wszystko zrosło czy nie, na co się może narazić jeśli tego nie zrobi?

Szanowny Panie, najprawdopodobniej chodzi o śruby mocujące przeszczep podczas operacji rekonsturkcji więzadła krzyżowego przedniego. Tytan generalnie nie wywołuje odczynów. Decydując się na usunięcie tych śrub tzreba wziąć pod uwagę głebokośc położenia śruby mocującej przeszczep do kości udowej i czas jaki upłynął od zabiegu. Operator powinien zasugerować w tym wypadku postępowanie. Generalnie nie jest to konieczne. Pozdrawiam

Odpowiem krótko-nie usuwać ich w ogóle.Same w sobie nie dają zadnych negatywnych odczuć-nie ma sensu narażać kolana na kolejny uraz.
Pozdrawiam