Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tytanowe śrubki w kolanie

Moja dziewczyna ma tytanowe 2 śrubki w kolanie, pozostały jej po zerwaniu wiązadła krzyżowego. Czy powinna je usunąć jak się wszystko zrosło czy nie, na co się może narazić jeśli tego nie zrobi?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowny Panie, najprawdopodobniej chodzi o śruby mocujące przeszczep podczas operacji rekonsturkcji więzadła krzyżowego przedniego. Tytan generalnie nie wywołuje odczynów. Decydując się na usunięcie tych śrub tzreba wziąć pod uwagę głebokośc położenia śruby mocującej przeszczep do kości udowej i czas jaki upłynął od zabiegu. Operator powinien zasugerować w tym wypadku postępowanie. Generalnie nie jest to konieczne. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0

Odpowiem krótko-nie usuwać ich w ogóle.Same w sobie nie dają zadnych negatywnych odczuć-nie ma sensu narażać kolana na kolejny uraz. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy