U podstawy wyrostka rylcowatego lewej kości promieniowej torbielowate rozrzedzenie struktury kostnej

Witam, mam 21 lat, od kilku miesięcy odczuwam ból lewego nadgarstka przy poruszaniu. Dziś odebrałam zdjęcia RTG, oto opis: "U podstawy wyrostka rylcowatego lewej kości promieniowej torbielowate rozrzedzenie struktury kostnej 4x8mm. Podejrzenie zmian zwyrodnieniowo wytwórczych w stawach nadgarstkowo śródręcznych. Pozatym rtg bez zmian." Dodam, że występuje u mnie często "trzeszczenie" kości przy poruszaniu np. przy przekręcaniu głowy. Czy to coś groźnego? Czy będą konieczne kolejne badania?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że tak. a czy w rodzinie występowałytakie jednostki chorobowe jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów? proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wyników bedzie mozna zalecic odpowiednie dalsze postępowanie.