Uaktywnienie się wirusa opryszczki na narządach płciowych

Dzien dobry Rok temu drugi raz uaktywnił sie wirus opryszczki na narzadach płciowych, oraz udach, dostałam leczenie tzn leki doustne i spray na zmiany.. teraz chciałabym poddac śię laserowemu zamykaniu naczynek na twarzy. Czy to,że rok temu w okresach spadku odpornosci miałam opryszczke jest przeszkodą do tego typu zabiegu? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę zgłosić ten problem podczas rozmowy ze specjalistą kosmetologiem przed poddaniem się zabiegowi zamykania naczyń.

serdecznie pozdrawiam

IJ

Opryszczka, na którą Pani chorowała rok temu, nie jest przeciwwskazaniem do korekcji teleangiketazji kończyn dolnych. W pierwszej kolejności polecam wykonać USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, aby przekonać się, czy zmiany estetyczne nie są pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Następnie lekarz zdecyduje, czy potrzebuje Pani ochrony leków przeciwwirusowych przed planowaną procedurą estetyczną.