Ubytek i wskazania do usunięcia zęba u 5-lata

Witam chciałabym zapytac o taka sprawe mam 5 letniego syna chodzimy do dentysty czesto syn ma próchnicę juz kilka razy mial lapisowane zabki ostatnio zaczął go bolec zab z tylu 4 ma dziurkę pani doktor zatrula go i potem dostal sie stan zapalny teraz wlozyla mu jakies lekarstwo i powiedziala ze jak to nic nie da to trzeba bedzie usunąć tego zeba ja mam co do tego obawy boje sie i nie wiem czy takiemu malemu dziecku można usuwac zeby

Można usuwać zęby. Niestety nie mogę doradzić co w tej sytuacji można zrobić, gdyż Pani opis jest niewystarczający. Konieczne badanie w gabinecie. Proszę zaufać lekarzowi albo skonsultować się z innym specjalistą.

Witam serdecznie,
W przypadku znacznego zniszczenia zębów mlecznych, jak najbardziej możliwe, a czasem nawet wskazane, jest ich usunięcie. Zniszczony ząb jest siedliskiem bakterii, które mogą wpływać negatywnie na rozwój i wyrzynanie (wyrastanie) zębów stałych.