Ubytek kości czaszkowej po trepanacji czaszki

witam mam jeszcze jedno pytanie moj maz jest juz trzy tyg. po trepanacji czaszki obrzeg juz sie bardzo zmniejszyl ale nie ma kawalka kosci czaszkowej po stronie lewej ten ubytek jest bardzo widoczny widac jak pod skora mozg pracuje chcialabym wiedziec czy w te miejsce zostanie wstawiony jakis implant czy to tak juz zostanie bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, decyzja należy do neurochirurgów, zależy od miejsca, rozmiaru ubytku i przyczyny zabiegu. Rekonstrukcję kości czaszki przeprowadza się często w terminie późniejszym, co zmniejsza ryzyko infekcji. W grę najczęściej wchodzi czas 3 - 6 miesięcy.