Ubytek plomby z ukruszonego zęba

Dobry wieczór mam pytanie odnośnie zęba. Od kilku miesięcy chodzę z otwartym zębem z którego niedawno wypadła pseudo plomba. Zab lekko sie ukruszyl, jest odrobina ropy i zaczyna bolec coraz bardziej. Na dziąśle zrobilo sie twarde. Chciałabym tylko wiedzieć czy czeka mnie wyrwanie czy da się taki zab uratować, panicznie boje się dentysty i bólu a co dopiero wyrywania. Proszę o szybką odpowiedź. Chce wiedzieć co mnie czeka bo z zębem coraz gorzej.

Witam!
Z tego co Pani napisała wynika,że ząb jest w poważnym stanie !!! Niestety sama Pani sobie nie poradzi,więc nie powinna Pani zwlekać z wizytą u dentysty,bo tylko on może stwierdzić,czy ząb jeszcze można będzie uratować czy niestety nie...Dużo zależy też od tego ,który to ząb... Z trzonowcem na pewno będzie więcej problemów,ale nie jest powiedziane,że nie da się go uratować! Im szybciej się Pani umówi tym lepiej dla Pani i zęba... Pozdrawiam.