Ubytek pooperacyjny w łusce kości potylicznej w wyniku tomografii komputerowej głowy

Mam pytanie mąż otrzymał opis badań TK głowy bez kontrastu: stan po kraniotomii potylicznej i ewakuacji krwiaka lewej półkuli mózdzku.Ubytek pooperacyjny w łusce kości potylicznej.Zmiany malacyjne w łozy pooperacyjnej.Drobna jamka poudarowa w strukturach głębokich prawej połkuli molzgu.Układ komorowy nieprzemieszczony, poszerzony,bez cech wodogłowia.Nie uwidoczniono obecności krwiaka śródczaszkowego. Cechy zaniku korowego. proszę o ocenę opisu, czy mamy się niepokoić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecność krwiaka śródmózgowego to z pewnością stan zagrażający życiu. Na szczęście patologię udało się usunąć. W obrazie TK są jeszcze zmiany powstałe na skutek obecności krwiaka i także te, które są wynikiem operacji. Poszerzenie układu komorowego to wynik stanu zapalnego i obrzęku, który zwykle towarzyszy tego typu procedurom. Poza tym wskazane zaniki korowe mogą być także powikłaniem urazu dla wielu podeszłego. Najważniejszą sprawą jest brak krwiaka śródmózgowego.Z pewnością konieczna jest dalsza rehabilitacja po zabiegu.