Ubytek w zębie a ryzyko wystąpienia choroby serca

Witam, mam małą dziurkę w zębie. Czy to już może spowodować choroby serca? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry!
Istotnie, ubytki próchnicowe i choroby przyzębia mają wpływ na występowanie chorób serca. Regularne przeglądy (co 6 miesięcy) u stomatologa, skuteczne leczenie oraz utrzymanie higieny jamy ustnej na wysokim poziomie pomaga w zapobieganiu powstawania takich problemów.
Myślę,że w Pani przypadku niema jeszcze powodu do obaw, natomiast proponuje udać się do stomatologa w celu oceny powagi problemu.
Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki!