Ubytki wzrokowe widoczne w badaniu OCT oczu

Witam, 2 lata temu robiłam badanie oct oczu które wykazało ubytki nerwów wzrokowych. Jest to spowodowane SM na które choruję. Mam też wadę wzroku (-6) z niewielkim astygmatyzmem. Obecnie jestem w ciąży i ponoć te uszkodzenia nerwów wzrokowych są wskazaniem do CC. Czy to prawda? Czy powinnam powtórzyć badanie oct dla większej pewności? Po epizodzie z podwójnym widzeniem, w ciągu roku wzrok trochę mi się pogorszył i martwię się o to, jak poród naturalny na niego wpłynie.

Witam. Ubytki w OCT nie są wskazaniem do cięcia. Natomiast ubytki ,dziury w siatkówce tak.Mozna to zabezpieczyć laserem,jeżeli są otwory. Każdorazowo się decyduje po obejrzeniu dna oka konkretnego pacjenta. Pozdrawiam

Ubytków wzrokowych nie widać w badaniu OCT.
Ubytki wzrokowe jak wskazuje nazwa to miejsca których oko nie widzi. Trzeba zatem zrobić badanie, które polega na tym, że ocenia się obszar przed człowiekiem który jest widoczny każdym okiem oddzielenia. To badanie nazywa się pole widzenia.