Ubytki żelaza we krwi i wynik badania kału

Od 1,5 roku walczę z ubytkami żelaza w krwi. OB i pozostała morfologia w normie. Badanie na krew utajoną w kale dało wynik dodatni. W między czasie miałem wykonaną kolonoskopie i gastroskopię. Wyniki były w normie. Dodam, że 5 lat temu miałem hemikolektomię prawostronną. Jestem również miastenikiem. Moja gastrolog rozkłada ręce. Co może być jeszcze przyczcyną ubyktów żelaza ? Do jakiego lekarza się udać ?

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pan z jakiego powodu wykonano hemikolektomię. Czy konsultował się pan z lekarzem proktologiem (żylaki odbytu? szczelina?)- dodatni wynik na krew utajoną należy wyjaśnić i znaleźć przyczynę.
Czy bierze Pan żelazo w tabletkach i czy dawka jest właściwa?