Uchyłki ecisy i problemy z wypróżnieniem

Mam uchyłki esicy z objawami.Od lat miałam problemy z wypróżnieniami .Były epizody stany zapalne gdzie w szpitalu dostawałam antybiotyki.W grudniu 2013 byłam w szpitalu na kolonoskopii,nie udało się przeprowadzić badania.Zrobiłam USG i wyszło pogrubienie ścian esicy.Stwierdzono że trzeba usunąć esicę i zstępnicę.A ja mam obawy nie było pełnej diagnozy jelit,nie pobrano wycinków bo nie dało rady czy od razu usuwać czy mogę jeszcze zrobić jakieś badanie ?

Powinna Pani mieć zrobione badanie endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego - kolonoskopię. Można je wykonać również w znieczuleniu ogólnym. Dobry endoskopista powinien wykonać badanie i ocenić stan Pani jelita.
Kłopoty z wypróżnianiem mogą występować u osób z uchyłkami esicy.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg