Uchyłkowatość esicy i stosowanie leków na nadciśnienie

Witam Panią. Mam 50 lat. Lekarz rodzinny przepisał mi Ramicor 5 mg/dzień.( przed 2 dni ciśnienie wskazywało 135/96) ale od stycznia średnie ciśnienie spadło do ok 125/80. Obecnie biorę 2/5 mg.na dzień. Od 2 dni mam znowu 135/96 . Choruję na uchyłkowatość esicy i od kilku dni bóle brzucha. Czy uważa Pani ,że powinnam wrócić do dawki 5 mg/dzień. Inny młody lekarz w mojej poradni powiedział mi ,że 135/95 to nie jest nadciśnienie i nie należy się faszerować lekami. Proszę o pomoc.

Wzrost ciśnienia rozkurczowego (95) może być związany z zapaleniem uchyłków. Można pozostać przy dawce Ramicoru 2,5 rano, a wieczorem stosować małą dawkę Ca-blokera, np. 2,5 mg amlodypiny. Pomiary ciśnienia - zawsze przed jedzeniem i przed zażyciem leków.