Uciążliwa czkawka u 40-latka

Witam. Meczy mnie czkawka szosty dzień po kilku dniach przerwy-przedtem była tydzień. Cos można z tym zrobić?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Długo utrzymująca się czkawka wymaga konsultacji lekarskiej. Przewlekła czkawka może być spowodowana przyjmowanymi lekami (benzodiazepiny, deksametazon), alkoholem, nikotyną, może mieć podłoże psychogenne, ale również może być objawem różnych chorób: chorób ośrodkowego układu nerwowego, nowotworów, zaburzeń metabolicznych (cukrzyca, mocznica, zaburzenia elektrolitowe), chorób narządów szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej. Zalecam konsultację u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci właściwe postępowanie.