Uciążliwe bóle pięt przy chodzeniu

Ból pięt przy chodzeniu Mężczyzna w wieku 53 lat, dokuczliwy ból pięt zwłaszcza przy chodzeniu, czego przyczyna ? Jak sie go pozbyc?

Dzień dobry,

Może to być ostroga piętowa, która jest przewlekłym stanem zapalnym objawiającym się właśnie bólem pięt podczas chodzenia. Przyczyną jest zapalenie w miejscu, gdzie kość pięty łączy się z rozcięgnem piętowym (dlatego ból występuje podczas chodu). Leczenie polega przede wszystkim na fizjoterapii oraz farmakologii.
Proszę zgłosić się do lekarza by ustalić dokładną przyczynę dolegliwości i włączyć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.