Uciążliwe mrowienie na głowie

Od kilku miesięcy miewam dziwne uczucie "mrowienia" na głowie. Nie jest bolesne tylko po porostu uciążliwe. To uczucie mrowienia pojawia sie i znika. Nie ma określonej pory dnia, ale pojawia się najczęściej późnym popołudniem albo porą wieczorną. Nie jest to objaw codzienny, ale dosyć częsty 4-10 razy w miesiącu. Niestety ostatnio również pojawił się częsty ból z tyłu czaszki, poniżej lewego ucha. Jest to okolica gdzie można wyczuć lekki uskok. Ból znika albo zmniejsza się gdy uciskam te okolice palcami. Czy jest to objaw czegoś groźnego i czy wystarczy wziąć tylko środki przeciwbólowe?

Witam! Opisany objaw jest dość nieswoisty i trudno wskazać jego bezpośrednią przyczynę. Jednakże biorąc pod uwagę współwystępowanie zaburzeń czucia (parestezji) oraz bólu głowy zlokalizowanego powierzchniowo wydaje się, że opisane objawy mogą być związane z nerwobólem. W celu dokładnego określenia przyczyny i dobrania odpowiedniego leczenia proponuję skonsultować problem z neurologiem. Problem chociaż bardzo uciążliwy, nie powinien stanowić dużego zagrożenia dla zdrowia. Pozdrawiam serdecznie!