Uciążliwe powiększenie węzłów chłonnych na szyi

Witam, odkad pamieta mam powiekszone 2 wezly chlonne na szyi. Byc moze to nie sa wezly chlonne ale kiedy przycisne reka czuje takie jakby dwa ziarenka. Przesuwalne, twarde. Dodatkowo po lewej stronie w pachwinie rowniez czuje jeden wezel chlonny. Nie bolą ani nic sie nie dzieje. Dodam ze mialem robione badania tzn usg jamy brzusznej, morfologia, ob, aso, crp i wszystko wyszlo idealnie. Naczytalem sie wiele na internecie i boje sie ze to cos powaznego, ze to moze byc rak. Prosze o rade

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić czym powyższe zmiany są i zlecić odpowiednie badania.

Milena Lubowicz

Jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie może tylko biopsja węzła. Natomiast skoro węzły te powiększone są już tak długi czas, to oczywiście prawdopodobieństwo jest małe.
Pozdrawiam