Uciążliwe wypadanie włosów a badania hormonalne tarczycy

Witam, zrobiłam badania hormonalne tarczycy, bo mam pewne charakterystyczne objawy, z czego najbardziej uciążliwe intensywne wypadanie włosów. Moje wyniki to: TSH 4.183 (0.3-4.5) , fT3 2.73 (3.9-7.2) i ft4 9.26 (11.5-21). Z tego co wiem to lekka niedoczynność tarczycy. Czy konieczne są leki, czy są może lżejsze bezpieczniejsze metody żeby to wyrównać? Objawy są dosyć męczące.

Dzień dobry,

w Pai przypadku wystarczy uzupełnić jedynie hormony.

Nawet jeżeli jest to delikatna niedoczynność warto rozpocząć leczenie i umówić się n wizytę u endokrynologa.

Jako dietetyk, nadmienię także, że ważne jest prawidłowe odżywianie się.
Niedoczynność tarczycy ogranicza w diecie produkty zawierające związki goitrogenne.
Przy tej chorobie często obserwujemy także zwolnienie metabolizmu - odpowiednio zbilansowana dieta dla Pani pomoże utrzymać prawidłową masę ciała oraz poprawi funkcjonowanie tarczycy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga