Uciążliwe wypadanie włosów u 19-latki

Witam, mam 19 lat i wciąż nieustający problem - wypadanie włosów. Jest to bardzo uciążliwe, trwa od dobrych kilku lat, ale ostatnio bardzo się nasiliło. Podczas codziennej kąpieli potrafię zebrać kilka sporych garści włosów, które już wypadły. Nie stresuję się od ostatniego czasu niczym, więc wykluczam ten czynnik. Dietę również utrzymuję zdrową. Jeśli chodzi o włosy to używam prostownicy(sporadycznie) oraz lakieru, nie farbuję ich ani nie kręcę. W czym leży problem i jak mu zaradzić? Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ze względu na utrzymywanie się problemu już od dłuższego czasu, wskazana jest konsultacja lekarska. Wypadanie włosów może występować również w przebiegu zaburzeń gospodarki hormonalnej. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaproponuje dalsze postępowanie. Polecam zapoznanie się również z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow