Uciążliwy ból brzucha a prawidłowy wynik badania USG

Witam,od jakiegoś czasu boli mnie brzuch.Obecnie ból występuje w górnej części jamy brzucha na środku i najbardziej jest uciążliwy podczas siedzenia, staram się siedzieć prosto ale nie przynosi to rezultatów.Czuje jakby coś w kształcie małej twardej piłeczki było w moim brzuchu, ale gdy dotykam go nie czuje niczego twardego.Zastanawia mnie też fakt gdy patrze na mój brzuch z góry widzę jakby lewa część była bardziej wypukła od prawej.Robiłem USG ale badanie niczego nie wykazało,proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bóle brzucha są męczącą dolegliwością i niestety bardzo częstą. Nie zawsze wymagana jest wizyta u lekarza. Jednak kiedy ból staje się nie do zniesienia konsultacja z lekarzem jest wskazana. Badanie i wywiad lekarski pomogą ustalić przyczyny bólu.Na podstawie objawów, jakie Pani opisuje, najprawdopodobniej przyczyną dolegliowści jest przepuklina, zapalenie śluzówki żołądka, problemy z trzustką, zapalenie jelit lub wynik niewłaściwej diety. Niestety trudno mi Pani pomóc, w związku z tym, iż była Pani już u lekarza. Osobiście sugerowałbym gastroskopię oraz ponowne badanie jamy brzusznej.

W takim wypadku trzeba z tym problem udać się bezpośrednio do lekarza, żeby Pana zbadał i ocenił stan jamy brzusznej badaniem fizykalnym. Mnie trudno to ocenić bez bezpośredniego badania. Jeśli wykluczy się np. jakiegoś typu przepuklinę brzuszną trzeba zastanowić się jeszcze celem pogłębienia diagnostyki nad wykonaniem gastroskopii.